דיק קונטינו בלוג סקס

עיסוי אירוטי: ההיסטוריה שלה, היתרונות והסוגים שלה

עיסוי אירוטי: ההיסטוריה שלה, היתרונות והסוגים שלה

עיסוי אירוטי הוא סוג של טיפול עיסוי המתמקד במיוחד בגירוי האנרגיה המינית של הגוף. מאמינים כי מדובר בצורת ריפוי עתיקה, שראשיתה בתרבויות מצריות, סיניות והודיות עתיקות. כיום, עיסוי אירוטי ניתן למצוא במכוני עיסוי, ספא, ואפילו מרפאות, בהתאם למיקום. התרגול הוא שילוב ייחודי של עיסוי וטכניקות פסיכולוגיות מה שהופך אותו מועיל הן לנפש והן לגוף.

מהו עיסוי אירוטי?
עיסוי אירוטי משלב את עקרונות העיסוי הקלאסי עם טכניקות שנועדו לעורר אנרגיה מינית. הוא משלב מגוון משיכות עיסוי, שנועדו להביא הנאה ורוגע לגוף, ולעורר את החושים. משיכות אלה נועדו לגרות את הגוף באופן חושני, ולא רק לספק הקלה פיזית מכאב או אי נוחות.

בניגוד לעיסוי המסורתי, עיסוי אירוטי אינו מתמקד בשיפור הבריאות הגופנית אלא ביצירת הנאה והעמקת הקשר בין בני הזוג. אין מגע או חדירה באיברי המין, והמטרה העיקרית אינה סיפוק מיני, אלא ליצור קשר עמוק יותר בין בני זוג ולחקור את הגוף בצורה ארוטית וחושנית.

היסטוריה ומקורות
עיסוי אירוטי ניתן לייחס בחזרה למצרים העתיקה, הודו, וסין, שם הוא שימש כצורה של ריפוי רוחני. לדוגמה, במצרים העתיקה, עיסוי שימש לריפוי פיזי ורוחני כאחד. האמינו שהוא מסיר שליליות ומעורר את החושים.

בהודו, עיסוי היה חלק מהפרקטיקה העתיקה של האיורוודה, שיטת הריפוי ההודית המסורתית. מטפלים איורוודיים האמינו כי עיסוי יכול לשפר את הבריאות הגופנית והנפשית. בנוסף, עיסוי טנטרי, סוג של עיסוי הינדי, האמין לשחרר אנרגיה נפשית ורגשית חסומה ולהגביר את ההנאה המינית.

בתקופה המודרנית, עיסוי אירוטי ניתן למצוא במכוני עיסוי, מרפאות בריאות, וספא, שם הוא משולב לעתים קרובות עם טכניקות עיסוי מסורתיות.

היתרונות של עיסוי אירוטי
בניגוד לעיסוי המסורתי, המתמקד בעיקר בהקלה על כאב פיזי ואי נוחות, המטרה העיקרית של עיסוי אירוטי היא לעורר ולהגביר את ההנאה החושנית. לכן, זה יכול להיות שימושי עבור אלה המעוניינים לחקור את המיניות שלהם ולהעמיק את האינטימיות עם בן זוג.

מחקרים קשרו עיסוי אירוטי למספר יתרונות בריאותיים פיזיים ונפשיים, כולל; הקלה על דיכאון, הפחתת מתח, שיפור הקשר הרגשי עם בן הזוג, הגברת החשק המיני והגברת תחושת הרווחה. זה גם נקשר לשיפור הביצועים המיניים.

סוגי עיסוי אירוטי
יש מגוון של טכניקות עיסוי אירוטי, שחלקן כוללות; עיסוי שוודי, עיסוי יפני, עיסוי תאילנדי, עיסוי לינגאם, עיסוי יוני ועיסוי טנטרי.

עיסוי שוודי הוא הטכניקה הנפוצה ביותר המשלבת את עקרונות העיסוי המסורתיים של משיכות ארוכות וזורמות.

עיסוי תאילנדי משלב היבטים של יוגה וטכניקות ריפוי תאילנדיות מסורתיות ונועד להפחית מתח, לשפר את מצב הרוח ולעזור ללקוחות להרגיש אנרגטיים וחיים.

עיסוי יפני מתמקד בהמרצת זרימת האנרגיה בכל הגוף.

עיסוי לינגאם הוא סוג של עיסוי המיועד לבני זוג גברים המתמקדים בגירוי אזור איברי המין הגבריים.

עיסוי יוני הוא סוג של עיסוי המיועד לבני זוג ומתמקד בגירוי אזור איברי המין הנשיים.

עיסוי טנטרי שואב את השפעתו מתרגול הטנטרה, צורה עתיקה של יוגה. היא מתמקדת בשחרור אנרגיה רגשית ונפשית ובחיבור בין בני זוג.

מסקנה
עיסוי אירוטי הוא צורה עתיקה של טיפול עיסוי המשלב הן עיסוי והן טכניקות פסיכולוגיות. יש לו מגוון יתרונות בריאותיים נפשיים ופיזיים, כולל סיוע להרפיה והפחתת מתח. בנוסף, הוא יכול להיות כלי שימושי לחקר והעמקת הקשר בין בני הזוג. ישנן מגוון של טכניקות שונות המשמשות הכוללות; עיסוי שוודי, עיסוי יפני, עיסוי תאילנדי, עיסוי לינגאם, עיסוי יוני ועיסוי טנטרי.

צעצועי מין: מדריך מקיף לחקר הנאה ואינטימיות

נושא צעצועי המין היה טאבו במשך שנים רבות, לעתים קרובות אפוף סודיות וסטיגמה. עם זאת, עם כניסתן של עמדות פתוחות…

צעצועי מין: מדריך מקיף לחקר הנאה ואינטימיות

פענוח האניגמה של נערות ליווי: הסרת המסתורין מעולם החברות בתשלום

הרעיון של נערות ליווי או חברות בתשלום היה אפוף מסתורין ושנוי במחלוקת במשך זמן רב. לעתים קרובות שם נרדף לטאבו…

פענוח האניגמה של נערות ליווי: הסרת המסתורין מעולם החברות בתשלום

סקס מזדמן: בחינת המגמה והשפעתה

סקס מזדמן, הידוע גם בשם סטוץ, סטוץ ללילה אחד, או הסדר חברים עם הטבות, הפך לנושא פופולרי בשנים האחרונות. מסרטים…

סקס מזדמן: בחינת המגמה והשפעתה